Captain Marvel

Merhaba arkadaşlar Captain Marvel filmine sayılı günler kaldı. Film ile ilgili gelişmeleri burada yazabilir, muhabbetimizi bu başlık altında yapabiliriz.

3 Beğeni

I am ready.

cap

Higher, further, faster.

1 Beğeni

%90’dan aşağı olmaz bu film. Larson :yellow_heart:

2 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni

Şu filme hiç hype yapamıyorum. Avengers ve Joker hariç merakla beklediğim film kalmadı.

1 Beğeni

‘‘marvılın köpeğiyim ben abee köpeğiyiim’’ diyen birinin yorumunu kaideye almaya gerek yok :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:

‘‘Tüm Superman filmlerinden güzel bence’’ demek… zannediyorum ki o da ayrı bir zekilik ürünü

2 Beğeni

Filmin ne kadar harikulade ve muhteşem olduğunu açıklıyor bu cümle. :face_vomiting:

8 Mart’ta çıkması da bir başyapıt olmasını garantileyecek.

Artık sarışın kadınlar da dünya kurtarıyor. Yey.

4 Beğeni

Bir film feminist çizgide olabilir. Bulunduğumuz devirde Feminist bir kafada film yapılmalı hatta buna ihtiyacımız da var. Ancak bu filmi daha iyi bir film yapmaz. Eğer filmde vermek istediğiniz mesajın amacına ulaşmasını istiyorsanız iyi bir filme yedireceksiniz bunu bkn. The Favourite, Wonder Woman eğer bunu beceremezsenizde mesajınız izleyicide ters teper ve bir mesajın etrafını filmle örtmek gibi yapay bir tad bırakıyor ağızda Ghostbusters gibi.

4 Beğeni

Kamu spotu mu bu hocam?

Oldu olacak toplumların sorunları anketlerle ölçülsün, en büyük soruna bir süper kahraman filmi yapalım. Bi de 8 Mart’ı bekleyelim ki bam telinden vuralım insanları. Temiz.

2 Beğeni

Bahsettiğim şeyi anlamıyorsun.
Sanat insanların anlatmak istedikleri ve dertlerini yansıtmaları için önemli bir araç. Hemen en yakınımızdaki örnek Roma. Cuaron kendi hayatını kendi gözüyle anlatıyor. Büyüdüğü Meksika’nın siyasi atmosferi filmde önemli bir yer kaplıyor haliyle.

Günümüz Amerikasında sosyal adaletsizlik önemli bir sorun. Bizim ülkemizde de aynı şekilde. İyi bir sinemacı derdini gayet iyi anlatır. Derdinin ne olduğunun bir önemi yok.
Bir filmin feminist bir kafada olmasının onu film olarak değerlendirmemizde pek de fazla bir önemi olmamalı.

Captain Marvel üzerinden feminist kafada bir film yapması o kadar da elverişli bir karakter değil bence bu arada. Origini tek bir seriye yaslanmış vaziyette.

3 Beğeni

Son dönem Oscar filmleri, sence yönetmenlerin dertlerini yansıtan filmler mi sence? Yoksa şirketlerin pr politikalarının senaryoya yedirilmiş halleri mi?

Ayrıca taytlı seksi sarışın superhero tam olarak eşitsizliğin hangi tarafını çözüyor onu anlamlandıramadım. Ergenlerin hayallerini süsleyecek seks objeleri satıp, üzerinden eşitlik ve emek sömürüsü duyarı kasıyorlar. Gülünecek hal.

2 Beğeni

Kusura bakma ama durma da “her konuda haterlik yapan DC’i her şey ile iyi Marvel döver” diyen biri olarak senin ne farkın var bunlar söyleyenlerden.

Benim sevdiğim sadece 2 filmi var DCEU’nun :slightly_smiling_face: marvel fanboyluğuyla iyice cıvımış insanların yorumlarından çok daha masum benimki :slight_smile:
‘‘köpeğiyim marmelin ağbiii’’ :dog:

2 Beğeni

Genelleme yapmak çok yanlış.
Roma çekildikten sonra hakları satılan bir film.
The Favourite, BlacKkKlansman, Cold War vs de Oscar filmi mesela.

Blockbusterlarla ben bu filmleri bir tutmam.

2 Beğeni

Yorumlardan anlaşıldığı üzere Nick Fury,Talos ve Goose karakterleri Carol Danvers’ın önüne geçmiş. Bu umarım bir şeylerin eksikliğini hissetmeme neden olmaz.

3 Beğeni

Nick Fury ve Talos’u anladım ama Goose’un daha ön planda olmasını anlayamadım…

3 Beğeni