Captain America Çizgi Roman Platformu

Captain America fanlarını başlığımıza bekliyoruz.

1 Beğeni

Marmara Çizgi’den çıkan Captain America’nın Ölümünü daha yeni okuyorum. İlk cilt bitti, ikincinin ortalarındayım.
Şimdilik iyi gidiyor.

https://www.instagram.com/tv/CCOJdcbJjXb/

Çok aktif bir başlık değil sanırım ama bir Cap. fanı olarak katılmak istedim :slight_smile: En son Marmara Çizgi tarafından basılan Captain America: Steve Rogers serisini bitirdim. Gizli İmparatorluk eventinin temellerinin atılması ve HYDRA ajanı Steve Rogers gördüğümüz bir hikaye olması ile öne çıkan bir seri.
Nick Spencer daha önce okumadığım bir yazardı. Ben bu serinin hikayesini beğendim. Çok fazla yan kurgunun yer alması bazen rahatsız etse de genel olarak başarılıydı diyebilirim. Bol bol sürpriz de içeriyordu.
Çizimlerinde de beğenmediğim tek nokta Sharon Carter çizimleriydi. Gerçekten çok kötüydü yani hem kadın çok çirkindi hem de Steve’den 20 - 30 yaş daha büyük gibiydi :smiley: Ama gözüme çarpan başka bir sorun yoktu.
Seriyi başka okuyan arkadaşlar varsa onlarla da seri hakkında konuşmak isterim. Hem başlık da biraz hareketlenmiş olur. Okumayanlara da öneririm. Bazı zayıf noktaları olsa da genel olarak benim keyif aldığım bir seriydi.
Forumda kendi yazılarımı paylaşmamda sorun var mı bilmiyorum ama ben bu seri hakkında bir inceleme yazısı da yazdım. Dilerseniz onu da okuyabilirsiniz. (Kendi yazılarımı paylaşmamda sorun varsa söyleyin kaldırayım hemen.)

1 Beğeni

20-30 yaş büyük zaten.

1 Beğeni

Sharon Carter o sırada gerçekten de yaşlıydı, hatta gençliğine tekrar kavuşması bu hafta yayınlanan Captain America sayısıyla gerçekleşti. Cap’in yaşlandığı Rick Remender serisinde beraber yaşlanmışlardı.

Bu arada Türkçe olarak basıldı mı bilmiyorum ama bu seriyle eş zamanlı olarak çıkan Captain America: Sam Wilson serisiyle beraber okumak iki serinin de okuma deneyimini zenginleştiriyordu. O seriye de bakmanı tavsiye ederim. Nick Spencer politika geçmişi olduğu için Captain America serilerinde üzerine eğildiği meseleler bir Mark Waid’in veya Ed Brubaker’ın politik olma çabaları gibi okura çiğ yansımıyor.

1 Beğeni

Bende biraz mevzunun gelişimden bahsedeyim. Sharon ve Steve Remender’ın yazdığı Marvel Now Captain America maceralarında baya bi’ yakınlaşıyor. Hatta iş evlilik noktasına kadar doğru gitmeye başlıyor. Bir gün ikilimiz başka bir evrene düşüyor. Burası Dimension Z denilen bir yer. İşin arkasında da Arnim Zola var. Zola Dünya’ya saldıracak tabi. Sharon, Steve’i kurtarıp kendisini feda ederek Zola’nın ordusuyla Dünya’ya gelmesini engelliyor.

Aradan zaman geçiyor. Sharon’ın ölmediği ortaya çıkıyor. Dimension Z’de zaman daha hızlı geçiyor. Sharon orada Arnim Zola’nın oğlu Lan Zola’yı kendi çocuğu gibi büyütüyor. O süreçte yaşlanıyor. Zola bir başka sefer New York’a saldırmanın yolunu buluyor. O sırada kahramanlarımız Sharon’ın yaşadığı öğreniyorlar ve onu gerçek Dünya’ya getiriyorlar. Ama tabi yaşlanmış olarak geliyor.

2 Beğeni

Demek bu yüzdeen. Ben de Maria Hill’in normal çizilip Sharon’ı böyle çizmelerine anlam verememiştim. Düzelttiğiniz için teşekkürler, yazıyı da güncelleyeyim

Ya bildiğim kadarıyla henüz basılmadı ama belki ileride onu da basarlar. Eğer Türkçesi çıkarsa o seriyi de okurum, teşekkürler öneri için. Zaten AltEvren’de o seriyle ilgili yazınızı da okumuştum :smiley: İnceleme yazınız da ayrı güzeldi bu arada. Geçenlerde bir link bırakmışsınız, oradan biliyorum kim olduğunuzu :slight_smile:

1 Beğeni