Bojack Horseman Malikanesi

Belki de izlediğim en iyi dizi bir başlığı hak ediyor bence. Raphael Bob-Waksberg’ün yazdığı inanılmaz karakter draması çok orijinal ve ayrıntılı animasyonla birleşip mükemmel bir dizi çıkarıyor ortaya. Tabii seslendirmenleri de unutmamak lazım. 6. sezon bu sene geliyor.

4 Beğeni

Altı sezon ne çabuk olmuş.

1 Beğeni

İlk iki sezon çok zor izleniyor ama sonra sarıyor. Hikaye olarak çok değişik ve gerçekten hayatın zorluklarını anlatmayı başarıyor.

1 Beğeni

Bojack Horseman’ın yeni sezonu geldi @Pinetree923 @Ege_Topoyan kaçıncı bölümlerdesiniz sayı atın. Ben beşinci bölümdeyim.

1 Beğeni

Çıktığı gün bitirdim.

3 Beğeni

Ben beklemeye aldım. Diğer yarısı gelince bingeleyeceğim.

1 Beğeni
1 Beğeni

Aptallar gerçekten.

4 Beğeni

Netflix aşırı büyük bir fan kitlesinin olduğu diziyi iptal ettiğine göre kötü günler yakındır…

1 Beğeni
2 Beğeni

Best dizi

3 Beğeni

Bitti. Ben içmeye gidiyorum.

2 Beğeni

Galiba izlediğim en iyi dizi finaliydi. Hollywoo’da “bir dizi nasıl final yapmalı” diye ders olarak showrunnerlara okutulsun. Beş sezon boyunca biriktirdiği hikayelerin üstünde yükselen ve buna rağmen o hikayelere yaslanmayıp yaratıcılıktan asla ödün vermeden çok iyi bir finale imza atmışlar.

Final sezonu en sevdiğim sezon olmakla beraber en iyi sezonların üç ve beş olduklarını düşünüyorum. Sezonun tek eksisi çok şey anlatması olmuş, iptal edilmeseydi birkaç sezona yayılan ve yan karakterlere daha çok odaklanılarak inşaa edilen bir final plotu izleyebilirdik. Buna rağmen Raphael Bob-Waksberg ve ekibi çok iyi bir iş çıkarmışlar. Sezonun ilk yarısı fırtınadan önceki sessizlik gibiyken içinci yarısı kendini hiçbir şeyden sakınmıyor. Aslında kendini hiçbir şeyden sakınmamak dizinin sezonlardır harikulade yaptığı bir şey. Senaristler akıllarına gelen fikirleri en sert ve vurucu uygulayabilecekleri yolları tercih ediyorlar ve bu formül BoJack özelinde altı sezon boyunca çok iyi çalıştı. İzlediğim en iyi dizi olduğun için teşekkürler BoJack Horseman.

2 Beğeni

Son bölümden bir önceki bölüm gerçekten çok farklı gelmişti bana. Bojack’in öldüğünü ve seriyi bu şekilde kapattıklarını düşünmek çok kötü bir histi. İnternette gezinirken neden Bojack’i öldürmediler sorusuna biri ‘Bojack’in cezası ölmek değil yaşamaktı. Yaptıklarının cezasını çekmeliydi ve bu yüzden de ölmek onun için fazla iyi olurdu.’ Diye bie post ile karşılaştım. Çok haklı bir düşünce tarzı bence. Ayrıca Holly mektubunda ne yazıyordu acaba diye çok düşünmüştüm.

:pepeheart:

4 Beğeni

BoJack’e uzun zamandır oturup veda etmek için zaman kolluyordum. Sonunda son sezonu izledim. Bu dizi ile belki kendimle yakın bulduğum çok karakter olduğu için bu kadar duygusal bağım oldu. Son sezonda ise BoJack aklıma iyice Tony Soprano’yu getirdi. İkisi de aslında bir sürü kötü şey yapmasına rağmen hala izleyici bir şekilde karakterin iyileşmesini isteyebiliyor. Özellikle sondan bir önceki bölümde, ölümünde payı olduğunu biraz bile hissettiği ya da hayatında iz bırakan insanlarla yüzleştiği bölüm. Tony’nin sürekli öldürdüğü insanlar yüzünden gelen sanrılarını hatırlattı. Ve bir de çok benzer anne faktörü var. Bana kalırsa BoJack’in annesi, Livia Soprano’nun BoJack evrenindeki hali. Çocuklarına bıraktıkları karanlık miras çok benzer.
Final bölümü de Diane’le ve Princess Carolyn’la olan son final konuşması, bir nevi onlara vedası da beni çok tatmin etti. Bu dizinin unutamayacağım birçok diyalogu, sekansı var. Hüzünlü bir veda oldu.
“Life is a bitch and then you die, right?”
“Sometimes. Sometimes, life is a bitch and you keep living”

5 Beğeni