Bloodshot - Valiant Comics

Bloodshot Cilt 5: Al Bakalım!

Çizgi roman sektörünün popüler kavramlarından biri olan süper asker temasının Valiant’taki karşılığı olan Bloodshot, son dönemde Sony tarafından sinemaya uyarlanacağı ve başrolde Vin Diesel’in yer alacağı haberleriyle de gündemde yer alan bir seri oldu.

Valiant’ın popüler serisinin beşinci cildi Büyülü Çizgi Roman tarafından Türkçe olarak yayınlandı. Orijinal adı “Get Some!” olan ve Türkçe çevirisinde “Al Bakalım!” adıyla yayınlanan beşinci cilt, Bloodshot and H.A.R.D. Corps serisinin 18, 19, 0, 22 ve 23. sayılarının yer aldığı beş fasiküllük bir cilt.

3

128 sayfalık bu ciltte Get Some öyküsünün 1 ve 2. bölümlerinin yanı sıra serinin 0. sayısı olarak yayınlanan Rise and Fall öyküsü ve son olarak da Bloodshot vs. H.A.R.D. Corps öyküsünün 1 ve 2. bölümleri yer alıyor.

Christos Gage ve Joshua Dysart’ın yazdığı hikâyede Bart Sears, Chris Cross ve Al Barrionuevo maceranın çizerliğini yapıyor. Öyküde Bloodshot ve H.A.R.D.’ın gözden çıkarılabilir olarak görülen personeli Basra Körfezi’nde zorlu bir göreve çıkıyor. Uluslararası faaliyet gösteren bir petrol işletmesinin işverenliğiyle gerçekleşen bu görevde, tehdit altında olan değerli bir petrol boru hattını korumak amacıyla gönderilen Bloodshot, olayların arkasında daha karmaşık konular olduğunu fark ediyor ve normalde pek de denk gelmediği türden kendisini zorlayabilecek bir düşmanla yüz yüze geliyor.

Comic Vine’dan 5 yıldız alan bu öykü, aksiyon seven çizgi roman okuyucularının ilgisini çekecek türden bir macera sunuyor.

1 Beğeni

hypeee

2 Beğeni
3 Beğeni

Şu adamdan bir soğudum ki sorma… Ama şöyle bir gerçek de var, adamın ses tonu çok spesifik ve bence artık şu sesi korku filmlerinde de kullanmaları lazım.

1 Beğeni

Ben bu ve rock dan soğumam asla ya :smiley: ikisi efsane benim için filmin fragmanına gelcek olursam konsept hoşuma gitti vin dieseli de süper kahraman olarak görmek güzel olcak

1 Beğeni

Şundan dolayı ya benim sinirim, hatta çıkacak filmde Rock yok ya mesela. :frowning:

1 Beğeni

Onların durumu düzeldi rock en son hobbs shaw paylaşımında diesele falan kardeşim diye hitap ediyor teşekkür ediyor.Hikaye gereği yok gibi geliyor bana son filmde olur hepsi

2 Beğeni

Aaa ciddi mi? Geri kaldım şu arada bunlardan hep. O zaman göreceğiz bakalım.

1 Beğeni

Vin Diesel bana aşırı itici geliyor. Diğer yandan Dwayne Johnson ise aşırı sempatik.

2 Beğeni

Deadpool’un başrolde olduğu bir Robocop filmine benziyor.

1 Beğeni

dıvayn her sene her sene çıkardığı b*ktan filmler yüzünden sempatikliğini yitirdi bende, habire aynı adamı oynuyor sıktı artık

fragmanda bayağı leş olmuş, bom bom ses efektleri falan bayıyor bir yerden sonra

1 Beğeni

Tüm filmi açık etmişler, spoiler’dan rahatsız olan biri değilim normalde ama bana çok geldi. Filmi izlemeyi düşünen varsa fragmanı es geçsin.

2 Beğeni

Beklediğimden daha hoş gözüküyor, ilgimi çekti. Anılarını manipüle ettiklerini fragmanda belli etmeselerdi iyi olurdu. Bir de karaktere google’dan baktığımda görüntüsü de ilginç gelmişti. Böyle yapmak yerine, direkt çr’deki görünüşünü yapsalarmış iyi olurmuş.

1 Beğeni

Bloodshot’ı merak edenler için, forumda bir macerasının incelemesi yazılmıştı.

3 Beğeni

Bloodshot fragmanı çok kötü duruyor ya, 5/10 puanlık düz aksiyon/bilim kurgu filmi gibi duruyor. Karaktere Bloodshot diyorlar ama Vin Diesel yine kendisini oynamış, ismi bile hemen karakterin isminin üstünde yazıyor komedi.

3 Beğeni

Fragmanı sardıra sardıra izledim.

1 Beğeni

Bloodshot a baktım da vin dissel i beyaza boyayamamışlar mı? Kaynak materyalinde ki tasarımların sallanmaması hep sinirimi bozuyor. Şunları takan tek manyak ben miyim lan?
Bu arada aksiyonu falan hoş duruyor izlerim belki :man_shrugging:

1 Beğeni

Yine güzelim bir çizgiroman serisini harap edecekler. Kaynak materyalin belkide %20’sini anca okumuşumdur ama o bile bu karakterin Bloodshot olmadığını, sadece adından ekmek yemek için konulduğunu anlamak için yeterli. Vin Diesel role hiç uymuyor. Adam yine kendini oynamış her filmde olduğu gibi. Dwayne Johnsson abimdeki sorun bunda da var.

1 Beğeni