Behzat Ç Dön(m)üyor!

2011 yılında yayın hayatına başlayan ve milyonların sevgilisi haline gelen Behzat Ç. dizisi 2013 yılında erken final yapmak zorunda kalmıştı. Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünde yer aldığı efsane dizi Behzat Ç. 6 yıl sonra geri dönüyor. Yerli dizilere ağırlık veren Blu TV Behzat Ç. dizisini kaldığı yerden çekmeye karar verdi. Blu TV Behzat Ç. dizisi ile ilgili olarak bir fragman yayınladı. Bu haberin ardından Behzat Ç sevdalıları tekrardan en sevdikleri diziye kavuşacaklar. Frangman yayınlayan Blu TV yeni sezonun başlangıç tarihi ile ilgili bir açıklama yapmadı.

1 Beğeni

Nerde konuşacaz biz bu diziyi burada mı? Buradaysa buraya odaklanacam hep. Burasıysa eğer beni burada bulursunuz.

Behzat Ç’yi sevenler neden sevdiklerini açıklayabilir mi?

Behzat Ç’nin filmini izledim. Dizisiyle alakalı olarak da genellikle youtube kolajlarını seyrettim diyebilirim. Ancak dizide bu denli hayran kitlesi oluşturacak bir numara göremiyorum pek.

Alışılmışın dışında bir polis, hafif muhalif tavır, tırt aksiyon, tırt drama ve ancak arkadaş arasında komik sayılabilecek esprilerden oluşuyor dizi. Biraz L&M durumu var sanki. Ben de L&M severim mesela ama düşündüğümde baya sebepsizce bir sevgi gibi geliyor.

1 Beğeni

Türk dizi tarihinde ki en iyi dizi olarak görüyorum çünkü öyle bir bölümleri var ki dersin bu türkler in elinden çıkmış olamaz. Az önce bi arkadaşla bu konuyu konuşuyorduk zaten. Gerek ülkenin siyasi durumunu azcık olsa değinme olsun gerek Türkiye de yaşam mücadelesini olsun gerekse polisiye olsun, güzel bir kurgu ve anlatıma sahip bir dizi. Bazı oyunculuklsr vasat olabiliyor ama dizinin konusu seni sarınca devam ediyorsun bırakmadan. Olay sadece espiri veya polisiye değil aslında. Dram ise ilk bölümlerde biraz liseli aşkı gibi ama ileriki bölümlerde kendini geliştiriyor. Alışılmışın dışında bir polis değilde, yaşadığı travmlar sonucu akıl sağlığı yerinde olmayan bir polis.

1 Beğeni

Bu kısmı açabilirsen anlamış olacağım biraz :slight_smile:

Bu kısmın sinematografi ile alakalı olmadığını varsayıyorum.

1 Beğeni

Yok kurgu olarak bahsediyorum. Şuana kadar (eski bölümleri için konuşacağım.) herhangi bir dizinin denemediği şeyleri denemiş ve o bölümlerin altından, alnının akı ilr çıkmış bir dizi. Yeni sezon için pek konuşamıyorum ama beklentim yüksek.

1 Beğeni

Bu dediklerin Law & Order’da da var ve Law & Order kötü bir dizi.

1 Beğeni

Behzat Ç bana göre Türkiye standartlarına göre iyi baya iyi dizi. Asıl nokta alışılmışın dışında bir polisiye yapmaları bana göre. İzlerken bu topraklardan bir çıkmış eser olduğunu anlıyorsun. Onun için insanların beğenmesi ve hayran kitlesi oluşturması normal. Ayrıca ana ekip baya iyi kimyaları falan çekiyorlar seni.

4 Beğeni

Arkadaşlar piyasadaki en iyi dizinin Prison Break falan olduğu dönemde Behzat Ç kendine yer bulabilir ancak şu anki Mindhunter, Maniac, Legion gibi işlerle karşılaitırılamaz maalesef. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Abicim biz dünya klasmanında mı iyi dizi diyoruz? Türk dizi sektörü diye bahsediyorum farkındaysan.

2 Beğeni

E o zaman Protector da iyi dizi renk paleti var.

1 Beğeni

Eğer senin kriterlerinden biriyse o doğrudur.

1 Beğeni

Ne alaka ya. Sarkazm yapıyordum.

1 Beğeni

Türkler yapıyorsa kesinlikle kötüdür. Kafasından çıkmanız lazım. Yoksa zaten beklediğiniz iyi yapımlar gelmez.

1 Beğeni

İnsanları “Siz, biz” haline getirmek kutuplaştırmak dışında hiçbir şeye yaramaz.

"Türker yapıyorsa kötüdür. " yanlış bir bakış açısı. Piyasada Bozkır, Leyla İle Mecnun, Kayıp Şehir, Harem gibi görece iyi diziler var(dı). Bir de “Türker yapıyorsa kötüdür.” bakış açısıyla iyi içerik talep etmek arasında fark var. Sırf Türkler yapıyor diye kötü içeriği öpüp başıma koymayacağım. Tam tersi yapıcı eleştireceğim ki daha iyisi olması için özen gösterilsin.

1 Beğeni

Yapıcı eleştirini yap yapma demiyorum sana. Ama şuan bu diziye karşı yaptığın hiç bir eleştiri göremiyorum. Senin dilinde sadece “sarkazm” var.

1 Beğeni

Bu tartışma hiçbir yere varmayacak, boşuna başlığı meşgul ediyoruz. İyi günler <3

1 Beğeni

Beşinci Sezon’u alelacele duyurup ardından iptal ettikten sonra bugün BluTV yeni bir duyuru yaptı. Ercüment Çözer karakterine odaklanacak ve Behzat Ç.'de olduğu gibi Nejat İşler’in karaktere hayat vereceği SAYGI dizisi BluTV özel yapımı olarak 2020’de yayınlanacak. 4. sezon çok çok kötü bir lekeydi, bu işin de iyi olacağını pek zannetmiyorum. Bozkır gelse suyuna ekmek basar izlerim.
Yanlışlıkla yıllık abonelik aldığım için buna da göz ucuyla bakarım.

1 Beğeni

Bozkır çok iyiydi gerçekten
Ben Behzat Ç’nin 4.sezonunun kötü olduğunu düşünmüyorum bu arada. 3.sezonun birçok bölümünden kaliteliydi bence

1 Beğeni

Dizinin neden illa bir derin devlet bağlantısı olması gerektiğini ben idrak edemiyorum. İlk sezonda mesela bu çok altta işlenen bir hikayeydi, ön planda sürenin de uzun olması sebebiyle daha günlük cinayetler görüyorduk. Bu günlük cinayetler benim en büyük seyir keyfimdi. Ayrıca Ercüment Çözer neden bu kadar merkezde onu da idrak edemiyorum. Her sezon yeni bir kötü yaratılamıyor mu bu dizi için? Son Hafriyat (sinema uyarlaması adıyla Seni Kalbime Gömdüm)'de yer alan RedKit karakteri 10/10 mesela. Güzel bir arka hikayesi var, güzel bir şekilde bağlanıyor. Yaptığı eylemlerin sonucunda rahatsız olmuyorsun. Kendinde haklı bu adam diyorsun bir açıdan. Ercüment Çözer karakteri kötü demiyorum ama tekrar etmiş olacağım kendimi; bu kadar merkezde olmasının bir sebebi yok. Aynı şekilde derin devlet mevzularının da. Şu Behzat Ç. karakterini bırakın biraz da küçük işlerin adamı olsun, tüm dünya bu adamın üstünden geçmek zorunda değil.

Dizinin evreni ne zaman büyüyor, o zaman atmosferini kaybediyor. (bkz. Daredevil ve gökdelenlere tırmanan ninjalar sorunsalı)

2 Beğeni