Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War, MCU’nun en eskimeyecek filmlerinden bir tanesi. Endgame öncesi bir çok kez tekrar tekrar izlenecek. Filmle ilgili yorumlarınızı, unutamadığınız sahneleri ve daha bir çok şeyi burada paylaşabilirsiniz.

4 Likes

Karakterizasyon kararlarınla, cesaretinle, epikliğinle, senaryonla, posterinle bile ne güzel filmsin ya

5 Likes

Infinity War > Endgame

8 Likes

Endgame’den sonra bu filmin değeri gözümde daha çok arttı.

2 Likes

Keşke Infinity Saga’nın finali Infinity War olsaydı

1 Like

MCU’nun gelmiş, geçmiş, gelecek en iyisi… En kıymeti bilinmeyen MCU filmi gözümde

4 Likes

En kıymeti bilinmeyen demek çok doğru olmaz bence, sonuçta yaptığı gişe ve aldığı övgüler ortada. Yinede Endgame’e kıyasla daha elle tutulur bir film olduğu aşikar.

1 Like

Ya o benim tamamen kişisel yorumumdu, yaptığı gişesi ve aldığı eleştirilerine rağmen ben hakkının hiç verilmediğini düşünüyorum filmin. Bazen filme yapılan eleştirileri kişisel olarak algılayabiliyorum. Yani en basitinden açın “MCU films ranked” diye bir liste, Infinity War 7, 11. sıralara falan konulabiliyor. Bu yüzden kıymetinin bilinmediği kanaatindeyim

1 Like

Beğeni çok kişisel bir şey tabi, ben 5.sıraya koymuştum diye hatırlıyorum ama ilk 10 dışına çıkması tuhaf olmuş. Birçok iyi yaptığı şey var bu filmin, Endgame’den de bir tık daha üstte benim kafamda.

1 Like

Bi tık değildir yükseltelim yükseltelim canon bey

3 Likes

İki tık olsun hadi. :smile:

Ama arada uçurum olduğunu falan düşünmüyorum. Endgame net bir şekilde bu evrenin takipçilerine özel oluşturulmuş bir film, senaryo açısından eksikleri olsa da içinde eşsiz karakter anlarına sahip. Bu yüzden Infinity Saga’yı güzel tamamladığını düşünüyorum.

1 Like

Hani derler ya mesela bir film sonrası, “baştan sona kadar sardı tempo çok iyi” falan vesaire… Infinity War gerçekten de başladığı saniyeden filmin sonuna kadar tek bir an bile temposunu düşürmeyen dinamik bir film, filmde sürekli “oha lan”, “vay anasını lan” dedirtirip izleyiciyi ahtapot gibi sarıyor, filmde o kadar muazzam kurgu geçişleri var ki akademik olarak öğretilmesi gerekiyor, bu kadar fazla karakteri normalmiş gibi yansıtabiliyor seyirciye. Öyle bir film ki, filmden bir karakteri hatta ve hatta bir dakikayı çıkar o film ziyan olabilir. Son yarım saatteki kademeli kademeli “oha lan yok artık” dedirttirip temposunu sürekli arttırması benim dudağımı uçuklatabiliyor. Keşke herkes şu filme benim baktığım gibi bakabilse, çok hakkının yendiğini düşünüyorum ya…

4 Likes
1 Like

Nova neden hala evrene giremedi ki…

1 Like

Gotg’de yok muydu?

1 Like

Nova Corps vardı. Burada bahsedilen tekil olarak Nova. Richard Rider.

1 Like

Düz NOVA yani. Tamam o zaman.

1 Like

Endgame’de 5 yıl sonra bölümüne gelene kadar olan kısmı çok sevmiştim ben, hatta filmin en beğendiğim tarafı ilk 20 dakikasıydı. Şuan anlıyorum ki Infinity War atmosferi hala devam ettiği için çok sevmişim, zira IW’ yi de çok çok sevmiştim.

2 Likes

Bu tam da beklenti ile alakalı bir şey şimdi bakınca daha önce de yönetmenler endgame için bir devam film değil. 2’si de farklı filmler demesin anlıyorum. Çünkü devam film olarak çekmemişler endgame mi.

1 Like

Sinemada izlerken Thanos’un kafası kesilip ekranın karardığı an “Infinity War’ın finalini yaptılar” dediğimi hatırlıyorum kendi kendime. Sonra bambaşka bir film başladı. Bunun bilincine çabucak varıp o şekilde izlemeye devam ettim Endgame’i ve sanırım en çok da o nedenle müthiş keyif aldım.

2 Likes