Avatar Last Airbender (Live-Action Series)

Netflix bikaç ay önce Avatar: Last Airbender serisini live-action olarak diziye uyarlayacağını duyurmuştu. Bu yıl içerisinde yapımına başlanacak olan serinin yapımcıları arasında Avatar’ın yaratıcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko da yer alacak. Seri daha önce M. Night Shyamalan’ın yönetmenliğinde filme uyarlansa da film pek beğenilmemişti.
Netflix live-action duyurusuyla beraber şöyle de bir konsept yayınlamıştı:

4 Beğeni

Bu diziyle ilgili konuşavak hiçbir şey yok nedense. Michael Dante DiMartino ya da Konietzko falan bir şeyler söylese de konuşsak.

1 Beğeni

Netflix sırf içerik üretmek için güzel yapimlarin icine ediyor bence hiç dokunmasinlar death note gibi bir faciayla karsilasmak istemem

1 Beğeni

Aang krdşm en azından yıldırım atmayı öğrenmeyi bi düşün lütfen kanım çekilerek izlemeyeyim yine şu diziyi.

1 Beğeni

İnşallah başlamadan iptal edilir.

Netflix’in uyarlamalar konusunda nasıl rezillikler çıkardığı ortada.

Film halinden sonra bir de dizi haliyle hiç edilmesin şu efsane.

Zerre beklentim yok. Özellikle Winx Club uyarlaması ile ilgili yaşanan gelişmelere bakınca.

4 Beğeni

Bu habere göre çekimler şubatta Kanada’da başlayacaktı normalde ama herhangi bir somut haber falan yok hala. Projeyi Netflix’in yapıyor olmasından ötürü tedirginim ama yine de bu projeyi görmek istiyorum. Umarım rafa kaldırılmaz.

1 Beğeni

Geçen geldi aklıma benimde. Acaba başladılar mı. Eğer başlanmadıysa bile birkaç gün içinde oyuncu seçimlerinin gelmesi lazım.

Bide Kanada nedir abicim ya, gidin eski meski ortamlarda güzel yerlerde çekin şunu. Full stüdyo yapımı olacak belli.

1 Beğeni
2 Beğeni

Şimdi bir şey fark ettim.

Hepimiz biliyoruz popüler kültür diversity ile kafayı bozdu. Netflix i de hepimiz tanıyoruz.

Şimdi… Avatar da dikkat ederseniz bütün karakterler asyalı. (ki bununla bir derdim yok) Yani en asyalı değil diyeceğiniz kabaca Eskimolardan özenilmiş su kabileleri bile asyalı. (Eskimoların orijin i moğollar falan)

Şimdi castta diversity e giderler mi? Çünkü teknik olarak Avatar da beyaz karakter yok sadece asyalılar var.

Tuhaf tuhaf sorular geliyor aklıma. Çıkacak memeler geliyor akılıma. Deli deli sorular.

1 Beğeni

Dizinin orjinal creator’ları da bu dizide de çalışacak. Karakterleri animasyina uygun yapacağız diye söz vermişlerdi. Bu durumda Katara ve Sokka’ya Polinezyalı, Aang ve Toph’a Çinli, Zuko’ya ise Japon biri bulacaklardır. Ama beyaz cast olmayacaği kesin. Ben şahsım adına diğer dördünde sorun yok fakat Zuko’nun Amerikan bir aktör tarafından oynanmasını isterdim.

3 Beğeni

Ne polinezyalısı la? Eskimo onlar :smiley:

Full karıştırdın.

Su Kabileleri - Eskimo (hatta onlar gibi ikiye bölünmüş)
Toprak Krallığı - Kore
Ateş Ulusu - Çin
Hava Keşişleri - Tibet

Bu işin nerdüyüz brom sökmez bize bunlar.

vay ırkçı

Şakayı geçelim ben full asyalı kadroya çok okeyim. O uzak doğu kültürünü seviyorum.

İlla da şunları koreden bunları çinden vs alalım kafalarına gerek yok. Gözleri çekik olsa yeter kim fark edecek? :smiling_imp:

2 Beğeni

Olum tam olarak öyle bir kalıba sokamıyorsun işte Avatar evrenini. Harmanlanmış şekilde hepsi.

Şimdi birincisi Su Kabileleri’nin eskimolardan esinlenildiği kesin, orda sorun yok fakat Katara ve Sokka’nın fiziksel görünüșleri bildiğin Polinezyalı. Hani oluşturulurken her ikisinden de esinlenildiği belli. Yaşayış, kültür vs gibi şeylerde Eskimo kültüründen esinlenildikleri çok belli fakat. Sokka, Katara, Korra, Unalaq, Tonraq gibi karakterlere ise baktığınde Eskimo tipi kesinlikle yok. Eskimolar aşırı derecede çekik oluyor. Katara ve Sokka’da çekiklik yok neredeyse. Keza diğer 3’ünde de. Polinezya diye arat bak görsellerden, tam Sokka Katara tipli adamlar çıkıyor.

E Aang’e çinli dedim zaten işte. Tibetli keşişleri uyarlamışlar direk.

Kanka dalga geçiyon herhalde. Avatar’ı bilen izleyen her allahın kulu anlamıştır heralde Ateş Ulusunun Imperial Japan’dan uyarlandığını. Adamlar kendi diyor zaten şovu tasarlarken Ateş Ulusunu Imperial Japan dönemine benzetmeye çalıştık diye. Zaten Ateş Ulusu askerlerinin o zırhları da Samuray zırhlarına benzetme. Moğolistan esintileri de var ateş ulusunda ama. Mesela bazı bölümlerdeki Sivri uçlu, örgülü zırh giyen askerlerin zırhları direkt olarak Mongol zırhları. Tipi Moğollara çok benzeyen firebenderlar da var dizide bide çokça.

Bir diğer hata :grinning: toprak krallığının alakası yok Kore’yle yav. Zamanında ne yazık ki Kore dizileri izlemesek bilmeyecez ha .d bambaşka birşey Kore kültürü. Martino abimiz yine kendisi diyor Earth Kingdom’u tasarlarken yerel halkın kıyafetlerini geleneksel Kore halkından aldık diye. Ki orası doğru. Onun dışında bildiğin Direkt Çin’in uyarlaması yav Ba Sing Se falan. Hatta dizide ki Ba Sing Se’nin “yıkılamaz” diye tabir ettikleri duvarı Çin Seddi’nden uyarlama net. Şehrin mimariside Çin. Dai Li örgütü de Çin’in eski polis gücü Qing Imperial Guards’larından uyarlama. Herşeyi Çin’e ait yani Earth Kingdom’un. Bir tek kıyafetler Kore’den alınma.

Şu link iyice yardımcı olur

1 Beğeni

Bişe diyim mi bu wiki sayfası fena sallıyor.

Aynı sitenin her ulusun kendi sayfalarına gir benim dediklerim çıkacak

Ya tamam hepsi kırma, böyle bulmuşlar bulmuşlar birleştirmişler ama hepsinin ana benzetildiği nokta benim dediklerim.

Özellikle ateş ulusu ağır ÇİN. Kılıç kültürüne, mimariye isimlere falan bak abi en basitinden.

Toprak ulusunda sadece kıyafetler değil isimler bile “KOREEEE” diye bağırıyor

2 Beğeni

Olum wiki sayfası kendisi sallamıyor ki onları baksana yanlarındaki küçük sayılara. Altta kaynakça var. Hepsi yaratıcıları tarafından röportajlarda söylenmiş şeyler.

Adamlar zaten baştan Japonya olarak tasarlamış onları. Earth Kingdom’un da nesi Kore anlamadım, ben ilk izlediğimde wikiye bakmaya gerek kalmadan Çin olduğunu anlamıştım. Herşeyi Çin resmen.

İsim konusu zaten Avatar’da garip bir konu. Amerikanvari isimler bile var.

1 Beğeni

Ya bırak ırkçısın Buggy daha asyalıları ayıramıyon. :rofl: Toprak krallığı kıyafetlerini mimarisini geçtim isimler KORE diye bağırıyor abi isimler!

1 Beğeni

Ya git .d

Aga asyalı olsun ekip zatende sorun değilde Zuko Ozai falan fazla amerikanvari yav. Hele Ozai’nin resmen amerikan şeklinde çizilmiş bir portesi var dizide.

3 Beğeni

Yok yaa mark hamill den öyle hissetmişsindir bence. Zuko kelken özellikle

1 Beğeni
2 Beğeni

Adamlara projeyi bıraktıracak kadar nasıl saçmalamış olabilir acaba Netflix? Umarım komple iptal olur. Bu saatten sonra bir hayır gelmez zaten.

4 Beğeni