Anime & Manga Cafe ­čŹÂ

Bir ara alternatif settinglerle film serisi gelmi┼čti, sonra remake tarz─▒ filmleri falan gelmi┼čti, en son oradan devam ediyorlard─▒.

eski seriler bitmeye ba┼člam─▒┼č san─▒r─▒m ya.Vampire Knight eksiklerim vard─▒,baz─▒lar─▒ kara borsa olmu┼č.

─░zlemi┼č oldu─čum az say─▒daki animelerden biri. ├çok da sevmi┼čtim. Bakal─▒m ne yapacaklar.

Mechalar var m─▒ belki bakar─▒m.

5 Aral─▒kÔÇÖta duyurulacakm─▒┼č.

Serinin yarat─▒c─▒s─▒ ge├žen y─▒l 10 y─▒ll─▒k bir planlar─▒n─▒n oldu─čunu s├Âylemi┼čti. 10 y─▒l ne ├žekecekler acaba bu seriye.

En son ki filmin post credit sahnesi ├žok ilgin├žti. Ne oldu ne bitti anlamad─▒m o sahnede. Acaba paralel evren konusuna m─▒ girecekler ne.

Bu arada Code GeassÔÇÖ─▒ da acayip overrated bulurum da neyse merak ediyoruz i┼čte gelecek yap─▒mlar─▒. Beklemedeyiz.

Muhtemelen benim gibi fazla anime izlememi┼č, bu d├╝nyadaki eserleri ├žok bilmeyen insanlar izleyince ├Âv├╝yorlard─▒r. Ben ilk izledi─čimde ne etkilenmi┼čtim ne etkilenmi┼čtim. Bir de lise ├ža─č─▒nday─▒m. ├çok do─čru d├╝zg├╝n bir ┼čeyler izlememi┼čim, kolay etkilenebilecek ya┼člar. Birka├ž tane a─člad─▒─č─▒m sahne vard─▒. Finalde iyice kopmu┼čtum. ─░ki ├╝├ž g├╝n depresif geziyorum, a├ž─▒p a├ž─▒p sountracklerini dinliyorum. Bu arada hala arada a├žar─▒m. ├çok iyi soundtrackleri var bence.

Sonradan bak─▒nca o kadar etkileyici gelmiyor tabi. Yine de hikaye ak─▒┼č─▒ ba┼čar─▒l─▒yd─▒ diye hat─▒rl─▒yorum. Hayal g├╝c├╝m├╝ geni┼čleten eserlerden olmu┼čtu.

Yok ya, asl─▒nda sorun tam olarak swnin dedi─čin gibi olmamas─▒. Yani s├Âyle a├ž─▒klayay─▒m; hani zibilyon tane anime izlemi┼č adam bile Code Geass en sevdi─čim anime diyebiliyor yani. Ya zaten MALÔÇÖa girip bakt─▒─č─▒m─▒zda herhangi bir listede Code Geass ilk 10 da yer al─▒yor. Hani senin dedi─čin gibi olsa zaten underrated diyemezdim. Olay bir s├╝r├╝ anime izleyenin bile ├Âvmesi.

Ya ┼čimdi hakk─▒n─▒ yemiyeyim, Code Geass k├Ât├╝ bir anime falan de─čil. Hatta ortalaman─▒n ├╝st├╝nde. Ha zaten herhangi bir mangadan uyarlanmam─▒┼č olmas─▒, konusunun orjinal olmas─▒ takdire ┼čayan. Fakat bence overrated i┼čte. Yani ne a├ž─▒dan dersen; kesinlikle ilk 10ÔÇÖa girecek bir anime olarak g├Âremiyorum.

Subjektif olarak konu┼čursak plot beni bir t├╝rl├╝ etkilemiyordu. Ana sorun bu. Dizinin pik noktas─▒ olan Charles ve MarianneÔÇÖnin planlar─▒n─▒n reveal oldu─ču k─▒s─▒mlar m├╝kemmel, felsefik olarak verdi─či alt metin m├╝kemmel fakat ne yaz─▒k ki direkt olarak ba┼čka bir animeden ├žakma. Yani direkt olarak Neon Genesis Evangelion ve Fullmetal AlchemistÔÇÖten a┼č─▒r─▒lm─▒┼č noktalar var.

Zaten ÔÇťDeath Note seven Code Geass severÔÇŁ ├Ânermesi ile ba┼člam─▒┼čt─▒m ben animeye. Bitirince dedim ki o ├Ânermeyi yapan─▒n allah belas─▒n─▒ versin. Alakalar─▒ yok yav. Death NoteÔÇÖda ki ak─▒l oyunlar─▒n─▒ beyninin u├ž noktas─▒na kadar zorlasan dahi ├Ânceden tahmin edemiyordun, Code GeassÔÇÖta ise ka├ž kere bizim ana karakterin ne yapaca─č─▒n─▒ tahmin etmi┼čtim ben. Yani vuruculu─ču y├╝ksek de─čildi benim i├žin.

┼×unu s├Âylemek istiyorum birde; bence bu anime mecha olmasa ├žok daha iyi olurdu. Acayip bozuyordu mecha bence havay─▒. Genel olarak mecha olmas─▒ ve Death Note seviyesi beklentisi ile ba┼člad─▒─č─▒mdan dolay─▒ hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ ile ayr─▒lm─▒┼čt─▒m animeden.

Fakat tekrar belirteyim bence ÔÇťk├Ât├╝ÔÇŁ bir anime asla de─čil fakat bence kesinlikle overrated. O kadar. Dedi─čim gibi animenin konusu mangadan de─čil bi kere. Orjinal yaz─▒lm─▒┼č. Bu bile bence kendisine kredi verilmesi i├žin yeterli bir sebep.

1 Be─čeni

Yani asl─▒nda retconlad─▒lar animeyi ├ž─▒kacak filme uymak i├žin. B├╝y├╝k de─či┼čiklikler oldu. Filmde finalini yapt─▒ karakterlerin zaten ne anlatacaklar daha anlamad─▒m.

1 Be─čeni

Fate: HeavenÔÇÖs Feel ├╝├žlemesinin son filmi 31 MartÔÇÖta dijitale d├╝┼čecekmi┼č.