American Gods

American Gods başlığımız açılmıştır.

Vay be! Kimse mi izlemedi 2. sezonu? Ben ilk sezonu bitirmemiştim, araya bir şeyler girmişti. Sinopsisini okuduğumda oluşan beklentimi biraz zedelemişti ama güzeldi yine de hikayesi. Eski ve modern tanrılar olayları da ilgi çekiciydi.

Gillian Anderson’ın diziden ayrıldığı haberi bayağı üzmüştü ve canım sıkılmıştı. En çok onun oynadığı karakteri izlemekten zevk alıyordum çünkü. Showrunner da ayrıldı yanlış hatırlamıyorsam ilk sezondan sonra. 2. sezon hiç gelmez belki de derken, geldi de geçti. 3. sezon onayı da almış dizi.

Legion ile benzer zamanlarda başlamıştı, onun da ilk sezonunu tamamlama fırsatım olmamıştı. Kıyas yapmak çok doğru değil belki ama Legion’a tekrar başlamaktan ziyade; buna tekrar başlayıp 3. sezonu beklemeyi tercih ederim.

İlk sezon bayağı iyi ve sürükleyici bence. Favori bölümüm ikinci bölüm, Mr. Nancy .d Her sahnesi ayrı zevkli. İkinci sezonu pek beğenmedim ama, iki bölüm hariç tatsızdı bence. Üçüncü sezona da herhangi bir heyecan duymuyorum. Ama ilk sezon için bile izlenir.

1. sezon da iyidi bence ama konuyu çok uzattılar. Sadece hikayeye odaklanmış biri için boş sahneler izliyormuş gibi hissetirebilir.

Ama kitaptaki hikaye de kendini çok dağıtıyordu. Bu yüzden boş sahne denemez o anlara.

1. Sezon biraz dağınıktı ilk sezona göre. Dizi zaten olaylı geldi, yine iyi kotarmışlar sevdim ben.