Altered Carbon

Altered Carbon başlığımız açılmıştır.

3 Beğeni

Konuyu hortlatayım. An itibarıyla birinci sezonu bitirdim. Çok beğendim.
Dizi gelecek yıllarda geçiyor ve gelecek kurgusu güzel hazırlanmış. Ben her şeye olası gözüyle baktım izlerken, yani illa ki bir yerde bu teknolojik imkanlar gelecek.

Dizinin konusu aslında şu sıralar izlediğimiz bilim kurgu içerikleriyle paralellik gösterse de (bir adam uzun yıllar uyumuştur ve uyandığında başka biridir/kimliği yoktur/yüzyıl değişmiştir vb.) karakterlerin oynayışı ve bölümlerin akış şekli beni cezbetti. Bölümlerde yapılan flashback sahneleri de hikayeyi hiç koparmadı, çok verimliydi. Yani aman şuraya flashback koyayım da süre dolsun gibi değil.

Bu dizinin başlığında hiç yorum olmaması da garip geldi ya. Bir ben mi beğendim yoksa gözden mi kaçtı anlamadım.

Bu arada, 2.sezon oyuncuların isimlerini gösteren kısa bir videocuk var sanırım, Falcon’u oynayan abimiz oynayacak, Anthony Mackie. Keşke ilk sezondan devam eden Joel Kinnaman devam edebilse, çok iyi oturdu diziye çünkü. Neyse belki de devam eder ya sürpriz olur :slight_smile: :space_invader:

5 Beğeni

Bu abinin yokluğu diziyi izlememe sebebim olacak… Bir de şaka gibi Falcon’u getirip oynatacaklar. Neyse ilk sezonla beraber hep güzel hatırlayacağım bu diziyi.

3 Beğeni

2.sezonu merakla bekliyorum ilk sezonu çok beğenmiştim.Netflixin en iyi dizilerinden bence

3 Beğeni
1 Beğeni
3 Beğeni

Triple 9 izlediğimden beri Anthony Mackie’yi başka yapımlarda görmek istiyordum. Joel Kinnaman’ın gidişine üzülsem de Mackie’nin gelişi sevindirdi beni, kesin izlerim.

3 Beğeni

Oo heyecanlandırdı. Sabırsızlıkla bekliyorum. İlk sezon çok güzeldi

2 Beğeni

1 Beğeni
2 Beğeni

Animesi 19 Mart’ta geliyor.

2 Beğeni

Ben bekliyordum taa ki ana fragmana kadar. Yine izlerim diye tahmin ediyorum ama sanki yaratıcı bir fikir bulup çekmişlerden ziyade buna bi sezon daha yapmak için ilk sezonun neresinden tutup uzatalım demişler gibi hissettim.

2 Beğeni

Prodüksiyon olarak yine iyi iş başarmışlar gibi duruyor ama hikaye anlamında pek bir şey göremedim ya. İlkinde yine bi detektifçilik vardı, bunda ne var anlamadım. Fragmanda bi şey ele vermek istememiş olsalar bile heyecanlandırmadı beni. :smiley:

2 Beğeni

3 kitabıda okudum ben, ilk sezon için konuşmak gerekirse, ilk kitabı gayet iyi uyarlamışlar. Hikayenin %70’ine sadık kalınmış, ama 2-3 karakterde çok büyük değişiklikler var. Ama genel haliyle gayet iyi bir uyarlama diyebilirim.

2.sezon 2.kitabı mı uyarlayacak bir bilgim yok fakat eğer öyleyse fragmandan gördüğüm kadarıyla dizi kendi yolunu çizmiş artık. Pek 2.kitaptaki olayları göremedim ben fragmanda.

Seride de her 3 kitapta farklı konu işleniyor evet. Her kitapta yeni bir davaya bakıyor. Hatta her kitapta yanındaki karakterler bile değişiyor. Sadece Takashi’nin geçmişinden kişilerde ekleniyor hikayeye ve karakterleri işleniyor.

Bu diziyle ilgili en genel yorumum şu olur ; diziyi uyarlayan adamla ya hayal dünyamız aynı çalışıyor yada kitabın ilmiğine kadar okumuş. Zira dizide gördüğümüz dünya kitaptakininin birebir aynısı. Hani cidden kitabı okurken dizideki gibi bir dünya canlanıyor, betimleniyor kafanda. O konuda baya iyi uyarlamışlar yani. Hiçbir ayrıntıyı atlamamışlar. Takeshi’nin sürekli sigara içmesi ve yüzündeki yara vs. gibi.

2 Beğeni

Bu dizi tavsiye eden var mi?

İkinci sezonun ilk bölümü itibariyle diziye olan merakım çöktü. Aslında Takeshi Kovacs’in yeni görünümüne (Anthony Mackie) tanıştırması gayet keyifli olsa da daha bismillah demeden plot spazmına giriyor. Her an, her saniye bi şeyler oluyor, anlatıyor sindirmeye vakit bırakmadan. Film seviyesi sağlam bir prodüksiyon yapmışken Blade Runner 2049’dan biraz ilham alıp ağırdan alsaydınız keşke. Muhtemelen hitap kitlesi düz seyirci olduğu için sağlam prodüksiyon ve sinematografinin yanında çok özen verilmemiş bir senaryo yazıp geçmişler. Ayriyeten yönetmenlik o kadar kötü ki oyuncuların performansını da etkiliyor. Özellikle başrolü doğal olarak.

İlk sezonu aratacak gibi hissediyorum. İzlemeye ne kadar devam ederim emin değilim. İlk bölüm itibari düşüncelerim böyle şimdilik.

Sıkıldım artık şu sevgilisinin peşinden koşmasından. Ne güzel evren var başka konu mu bulamadınız anlamıyorum ki.

4 Beğeni

@Madman İlk sezonu kesinlikle aratıyor bence, 2 bölüm kaldı ikinci sezonu bitirmeme. Güzel, keyif alıyorum izlerken. Çünkü konu ve çevre gerçekten ilgimi çekiyor ama ilk sezonki havayı alamadım bu sezondan.
Bi acelecilik var sanki veya hafif bir özensizlik gibi. Belki de bilim kurgu/aksiyon ve aşk arasında tam nerede konumlansak gibi bir ikilemde mi kalındı emin değilim.
Ve Joel Kinnaman’ın yerinin zor dolacağını düşünüyordum, gerçekten de dolmayacak. Çok yakışmıştı role.

4 Beğeni

Bende bitirdim diziyi.Aynı şekilde evreni merakımdan ilgimi çektiğimden devam ettim bir ilk sezon değil kesinlikle ki Anthony ye dizinin yarısından sonra anca alıştım ki o da alışmak sayılırsa

2 Beğeni
2 Beğeni