Aidiyet

İlk 25 dakikası tıpkı tüm kısa filmler gibi garip, ama garip olduğu kadar da güçlü. 25 dakikadan sonra ise aynı hikayenin bir kısmını izliyorsunuz ancak filmin geri kalanı ilk 25 dakika kadar güçlü değil. Hikaye oldukça güzel, belki tamamı ilk 25 dakikada olduğu gibi anlatılacak şekilde kurgulanamaz (ki eminim zevkli de olmaz) ama bu farklı kurgu tercihi bu güçlü hikayenin potansiyelini de oldukça ciddi oranda parçalamış. Buradaki tercih elbette yönetmenin de hikayenin bir parçası olması ve bu hikayeyi bize bizim görmeyi beklediğimiz şekilde canlandıramayacak oluşu olabilir. Eminim bunu bir de film olarak canlandırıp aynı acıyı farklı bir perspektiften yaşaması olağan derecede zor olacaktır. Tüm bunlar bir yana, bu hikaye daha iyi bir bütçe ile çok daha merak uyandırıcı bir şekilde çekilebilinirdi ve daha geniş kitlelere ulaşabilirdi.

Bir derecelendirmede bulunmak oldukça zor, ilk 25 dakika bir kısa film olarak düşünülse gerçekten çok güzel bir hikaye aktarma tekniğine sahip. Hikaye de oldukça güzel. Ama filmin geri kalanında alınan tercihler yüksek puan vermemi zorlaştırdı ve bu beni bile rahatsız etti. Yine de filmi öneriyorum demekten kendimi alamıyorum.