Adını Hatırlayamadığınız Müzikleri Bulma Platformu

Kafanızın içinde belirli belirsiz bir imgesi kalmış ama adını hatırlayamadığınız müzikleri bulmaya çalışalım.
İlk örnek benden gelsin.

Ulvi Cemal Erkin’in 2.Senfonisinin Adagio bölümünün başından sonuna kadar belirli bir ritm içinde devam eden melodisi, adını hatırlayamadığım dini bir ezgiyi anımsatıyor. Bu, orijinal bir iş, bir esinlenme, ya da belleğimin bir yanılsaması olabilir, bilemiyorum.
4 Beğeni

Sözleri dı dı dı dı dı dıı olan müzik hangisi hatırlayan var mı?

1 Beğeni

Buraya da yazalım bakalım.

Videonun 11.sn’sinde başlayan melodiyi bir '‘şey’'e aşırı benzetiyorum. Çok kişiye sordum, hepsi aa evet neydi acaba falan dediler. Melek Mosso’ya dm attım, iplemedi. Bilen varsa layk atarım.

3 Beğeni

Müziğin kendisinden değil de sanki Doctor Who videolarından birinde cs’nin bu melodiyi yaptığını hatırlıyorum. Ama bunun pek yararı olmadı tabî.
Edit: Bu videodaki melodinin bana neyi anımsattığını buldum.

2 Beğeni

Şarkının 01.00 anında başlayan ritim bana bir şarkıyı hatırlatıyor ama hangi şarkı olduğunu bir türlü çıkaramadım.

Bana bunu hatırlattı. Pek sanmıyorum aradığının bu olduğunu ama ben aşırı benzettim

1 Beğeni

Herkesin elinde e250’lerin olduğu dönem bende 50 centin Disco İnfernosu ve ibrahim tatlısesin Mavişim şarkısının birleşimi bir şarkı vardı.Mp3 dosyasının ismi kurt eksoza gibi bir şeydi sanırım. Sonrasında benim telefonum patladı(gerçek manada) ve içindeki her şeyi dolayısıyla müzikleri de kaybettim.Geçen aklıma geldi ama ne kadar aratırsam aratayım bulma şerefine nail olamadım. Bilen biri varsa çok sevinirim.

3 Beğeni

Bu mu ?

2 Beğeni

Biraz daha hızlı versiyonu ama kafamda direkt bu şarkı canlandı, beşinci saniyede başlayan keman melodisini benzettim
1 Beğeni

Arka planda çalan beati bir türlü bulamadım, şarkı mı intro mu nerdense aşırı tanıdık =/
3 Beğeni