Açık Uçlu Sorularınız

Aslında bu soruyu Daily Bugle başlığına da yazabilirdim ama hem böyle bir başlık da olsun forumda diye düşündüm.

Bu değişimin sebebi açıklandı mı?

5 Beğeni

https://www.quora.com/What-is-the-skin-colour-of-Thanos-in-the-Avengers-Infinity-War

Şöyle bir yazıya denk geldim ama konuyu tam olarak ben de anlamış değilim.

4 Beğeni

Bu başlık gerilerde kalmış. Anket bölümüne de uymayan, açık uçlu yanıt gerektiren bir soruyla geldim.

Karşı cinsin hangi yönlerinden etkileniyoruz veya dikkat ettiğimiz konular, beğeni kıstaslarımız neler?

5 Beğeni

Bu konu beni çok düşündürten ve kendimden utanmama sebep olan bir konu. Ben de evrimsel olarak herkes gibi güzellik ve çekicilik unsurlarına öncelik veriyorum istemeyerekten. Fakat bu bana o kadar aşağılık bir kriter gibi geliyor ki kendimle bu konuda barışamıyorum. Nasıl olabilir de bir insanı elinde olmayan bir şeye göre değerlendiriyoruz? Nasıl oluyor tamamen doğal piyango sonucu o kişiye gelen çekici surata aşık oluyoruz? Bence bu hepimizin en büyük utanç kaynaklarından birisi. Hiç çıkıp yazı tura da yazı getiren birisine “ay canım sen yazı mı getirdin ne kadar değerli birisin” diyebilir miyiz? Tabiki hayır çünkü %50 olasılığı tutturması o kişiye hiçbir değer katmaz. Ve güzellik insanı değişen bir parçası, bana kalırsa insanın bir parçası bile değil. Beni örnek alalım, saçlarım beni daha yakışıklı yapıyor olsun. Saçım suratım yansa beni emre olmam eksilecek mi? Artık emre olmayacak mıyım? Tabiki hayır çünkü beni tanımlayan şeyler bunlar değil. Doğru saydıkları ve hayattaki değerlerim. Bu yüzden bence maddesel kriterleri tamamen terk edip kişiyi değişmez, öz kısmı için sevmemiz lazım.

Fakat dediğim gibi bu önermeyi yapmama rağmen ne buna göre davranmıyorum. Kısmen de davranmak istemiyorum. Ve bu da beni rahatsız ediyor.

@milkman

2 Beğeni

Güzellikten etkilenmenin aşağılık bulunmasına anlam veremiyorum açıkçası. Zeka mı mesela övülesi kriter? Zeka da elimizde değil. Hatta yaşadığımız çevre, doğduğumuz ülke, konuştuğumuz dil dahi elimizde değil. Anlayış, şefkat gibi konular da geçmişimizle şekillenen konular. İnsanın elinde olan ve kendini geliştirmesine olanak sağlayan yegane şey, yeniliklere açık olabilmesi. Bunun dışında her şeye genlerimiz, ailemizin maddi durumu, yaşadığımız ülke karar veriyor. Tabi bunu söylediğimde anında başarı öyküleri sunuluyor önüme ama adı üstünde başarı öyküsü. 1 milyon köylüden sadece biri Coca Cola ceosu oluyor.

Bu sebeple keskin kriter koyma olayı bana boş geliyor.

Soruya gelecek olursam,

Partnerimin bende sadece cinsel olarak değil herhangi bir şey “uyandırması” bana yeterli geliyor çoğunlukla. (bazen hayat enerjisi, bazen muhabbeti, bazen çekiciliği) Artı eksi tablosu şeklinde bakıyorum, mutluluğum/tatminliğim her şeye rağmen artıdaysa ben okey oluyorum.

7 Beğeni

İzlediğiniz diziler neler?

Dark
Fi Çi
Community

Son zamanlarda

2 Beğeni

Şu sıralar en son izlediklerim (bu yaz) ;

Warrior (Şiddetle tavsiye ederim yeni dizi)
Into the Badlands
Knightfall
The Terror
Big Little Lies
The Twilight Zone
Whiskey Cavalier
What We Do In The Shadows

3 Beğeni

Ama bu şekilde sevdiğim kişiyi kendi zevkin için seviyorsun. Et döner ile eşin arasında fark kalmıyor

Aynen öyle insan zekası da çoğunlukla bizim seçmediğimiz bir şey haklısın. Diyordu ya duvara çok kez tosluyorum bu konuyu düşünürken. Yaşlı olmak da insanın elinde değil bu da bir kriter olmasın o zaman. Yine geldik çıkmaz sokağa. Benim aklımda belki eş olmak çok abartıdır belki. Gerçekten zevk üzerine kurulu ortak bir ürün alışverişi gibi bir şey olabilir. Alan mutlu veren mutlu tarzı. Umarım daha fazlasıdır.

İlişkiyi kutsallaştırmak insana çok fazla yük yüklüyor. Birbirine eşlik eden, iyi anlaşan iki insan olarak düşünmek gayet makul geliyor bana.

Kişisel fayda gözetmek hayatın hiçbir alanında çirkin değil, mutlu hissedemeyeceksek neden sürdürelim ki? Olması zorunlu bir şey değil sonuçta.

1 Beğeni

Legion
13 Reasons Why
Sünger Bob
BoJack Horseman
Stranger Things
Brooklyn Nine-Nine
Lucifer
Bu yaz daha çok film izledim, o yüzden çok dizi yok.

4 Beğeni

Şeftali niye tüylü?

1 Beğeni

Sherlock
Steven Universe
Adventure Time
Black Mirror
Brooklyn Nine Nine
How I Met Your Mother
Series of Unfortunate Events
Rick and Morty

Tüm yazım dizilerle geçti

4 Beğeni

Bazı rahatsızlar çıldırsın diye.

1 Beğeni

Biraz daha benzesin diye.

3 Beğeni

Korkuyorum ama… neye?

1 Beğeni

3 kelime ile anlat başlığı var forumda. Dizi, film veya oyun gibi başlıklar anlatılıyor üç kelimede. Bu formatın bir benzerini üyeler için yapsak nasıl olur. Üç kelimeyle tanıt gibi mesela. İsim yazmadan bir üyenin bilinir özelliklerinden üçünü sıralasak, diğer üyeler de tahminde bulunduğu kişileri yazsa. Keyifli olur gibi bence.

• Güzel olur
  • Güzel olmaz

0 oylayanlar

Ne göndermeler yapılır şimdi bu başlıkta. Açılsın…

3 Beğeni

iyi ekmek çıkar cidden

2 Beğeni

Gereksiz baya. Aynı olayı o başlıkta yap işte. Sorarken “bu bir üye” dersin olur biter. Ayrı başlık açmalık birşey değil bence.

Zaten aktif üye anca 15 tane var. Başlık 2 güne tıkanır.

5 Beğeni