Acı Gerçekler

Acı ama gerçek dediğimiz olguları sıralıyoruz.
Ben başlıyorum :.
Bu forum tutmaz. Aktif kişi sayısı en fazla 2 katına çıkar. Endgame’den sonra da adam kalmaz. Zaten şu anda millet sırf can sıkıntısından giriyor.

6 Beğeni

Haydaa

17 Beğeni

Aman sonunuz benzemesin.

11 Beğeni

Ülke olarak bir yarış varsa inanılmaz büyük oranla kaybedeniz. Neredeyse her konuda başarısızız.

Ankara ve İzmir bayağı kötü şehirler.

6 Beğeni

Young Justice yaza kadar yok :disappointed:

10 Beğeni

Daha çok kimsenin umrunda olmayan şeylerde çok başarılıyız. Telefon, Araba, Uçak, Roket değil, çekirdeksiz izmir üzümü ihracatında falan başarılıyız. Ha bi de THY var prestij yapan.

5 Beğeni

Haklısın. Yeni bir başarı daha eklenmiş. Şükür bee

4 Beğeni

endgame zaman da kişi sayısın artacağın sanmıyorum. muhit ilk açıldığın da böyleydi zamanla insanlar dolup taşdıydı. bu da öyle olur. zaten benim kafamda 1 sene süresi var.

1 Beğeni

Tutup tutmama mevzusunu nasıl değerlendirdiğimiz de önemli tabii ama benim odak noktam bu değil açıkçası.

Muhit kapandıktan sonra sohbet etme imkanı bulamadığımız pek çok kişi burada var, ben bunu bir kazanım olarak düşünüyorum. Halihazırda muhabbet halinde olanlar zaten whatsapp’tan veya sosyal medya profillerinden görüşme imkânına sahipken diğer kişilerin veya toplu halde sohbet etmek isteyenlerin tek alternatifi discord oluyordu. Orada da kişi sayısı malum, burada olup discord’ta olmayan çok sayıda kişi var. Ve şahsi görüşüm, bu arkadaşlar genel anlamda muhabbetin gelişmesini sağlayan kişilerdi.

Çok değil, birkaç hafta gibi kısa süreliğine reklam verilse yeni üyeler gelebilir ama özlenen ve ulaşılmak istenen ortam o mu olur, tartışılır. Çoğunluğun yeni üye olduğu bir ortam aynı hissiyatı ne kadar verebilir? Benim için burası bir nevi sohbet grubu, dolayısıyla “forumdaki üyeler ilgimi çekmedi ben uğramam”, “burası tutmadı o yüzden yazmıyorum” ya da “biraz kalabalıklaşsın öyle yazarım” diyen arkadaşların kendi tercihidir yorum yapamam.

Arkadaşlarımızla birebir sohbet etmek dışında bir alternatif yoktu, artık var. Arzu eden gelip muhabbete katılabilir.

18 Beğeni

The Avengers abartıldığı kadar iyi bir film değil.

5 Beğeni

Hepimiz bir gün öleceğiz ve dünyanın tıkında olmayacak.

2 Beğeni

Elon Musk, RDJ, Tarantino bugün ölse yer yerinden oynar. Kimsenin ölümünün umursanmadığı bi dünyada umursanmadan ölmek acı ama bazı ölenlerin umrsandığı bi dünyada ölümünün umursanmaması daha acı. Biz 2.sinde yaşıyoruz. Uzun süre hatırlananlardan olmak büyük oranda bizim elimizde.

2 Beğeni

Bu olayları sabun köpüğü abartılı tepkiler olarak görüyorum aslında ben. Ölüm gerçekten umursanmıyor ve bu ünlü-ünsüz farketmiyor. RDJ ölse evet belki yer yerinden oynar ama hissiyat olarak her gün yüzlercesi ölen diğer ünsüzlerden pek de bi fark görmüyorum kendi açımdan.

Sürekli etkileşimde olmadığım hiçbir insan için gerçekten üzülebileceğimi sanmıyorum. Haliyle diğer insanlara da böyledir diye düşünüyorum.

Ünlü ölümlerinde gerçekten üzülen var mı?

1 Beğeni

Stan Lee öldüğünde dört gün üzgün gezdim. Sonra Stan Lee’nin günlük hayatımı hiç etkilemediğini tekrar hatırladım ve yaşamaya devam ettim.

1 Beğeni

Herkes hayatının bir noktasında yapmamıș olmayı dilediği bir șey yapmıștır ya da yapacaktır.

2 Beğeni

Gerçekten üzülmeyi mi kastediyorsunuz umursamaktan? Eğer öyleyse çok sevenlerimiz gerçekten üzülecekler biz ölünce? Ben çok üzüleceğim annem ölünce. Yok eğer çok konuşulmak, anılmak, isminin yaşatılmasıysa umursamaktan kasıt o zaman ölümü yüzlerce senedir umursanan bir sürü isim var. Nedir umursamaktan kasıt? Benim kastım ikisi de. Birileri ölünce çoğunlukla bunu umursayan birileri olur. Kimse umusamıyor demek de, “herkes arkandan ağlayacak” demek kadar irrasyonel ve romantik bence. Yer yerinden oynar tabirini de o anlamda kullandım. Bu isimler ölse haber olacaklar, uzun süre anılacaklar. Yakınınız öldüğünde de siz üzüleceksiniz. Bunlara umursamak diyorum ben.

Evet gerçekten üzülmeyi kastediyorum. Sürekli etkileşimden kastım aile, akraba, dost-arkadaş durumlarıydı.

Bu anmayı fenomen veya ünlüler layk, gazeteler tık için yapacaklar. Stephen Hawking’in ölümünde gördüğümüz üzere samimi bir olayı zaten olmayacak.

1 Beğeni

%100 samimiyet değil benim kastım umursamaktan. Hani sırf tık için yapanları saymıyorum ama ciddi üzülmese de asgari “vay be ölmüş demek” diyen herkesi umusar sayıyorum. Ki ünlü isimlerin ciddi seveni de, ünlü olmayana kıyasla çoktur düz mantık.

1 Beğeni

Michael Jackson muhtemelen gerçekten pedofiliydi.

Lütfen düzgün Türkçe kullanalım.

9 Beğeni