A Star is Born

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/index.php/2019/03/04/a-star-is-born/

A Star is Born, Jack ve Ally isimli iki müzisyenin aşk ve müzik kariyerlerini ele alıyor. Jack ünlü bir müzisyen ama popülaritesinin son dönemlerini yaşıyor. Ally genç ve müzik yapma arzusuyla dolu bir kadın. İkili karşılaştıklarında Jack, Ally’deki yeteneği görüyor ve onu yanına alıyor. Böylece bir star’ın doğuşu diğerinin ise çöküşü başlıyor. Filmin başrolünde, yönetmenlik…

Shallow çok güzel şarkı.

Film tamamen çerezdi yani Oscar adaylığı vs aşırı uçuk hareketti. Ben sıkılmadım da bayağı beğenmeyen çıktı

On beş senede bir yeniden yapılıyor ya film ayıp olmasın diye verdiler. Ben ödülü de aynı kafada verirler diyordum da olmadı, tahminimden de kötü bir film aldı.

Yalan biri 37de diğeri de 76da yapıldı. Arada 15 yıl mı var? Black Panther’i aday ettiklerine laf yok normal bi Drama aday edilince ayıp olmasın diye lul

Yeniden yapım 15 yıl sürdü. Bir sürü oyuncu ya yönetmen teklif gitti. Ama bir türlü olmadı en sonunda çektiler film.

Sanırım benim bir üstümdeki yorumu tekrar okumak önemli. 15 yılda bir yeniden yapılıyor diyor

1 Beğeni

Postun ciddiyetini fark etmek önemli. Önce dalgasına yazıldığını görebilmek gerekiyor. Onu anlayamadıysak da, lafın gelişi atılan seneye takılmak yerine önce küçük bir detaya bakıp sadece orijinalinden farklı iki değil üç adet remake olduğunu bilmek de lazım.

1937- A Star is Born
1954 - A Star is Born
1976 - A Star is Born
2018 - A Star is Born

Ha bir de arada şu hikayenin aynısını alıp başka tonlarda veren filmler var. Yani şu hikaye bir Hollywood klasiği, Oscar’a giriş sebebi de bir Hollywood klasiği olması ve bu sefer biraz uzun bir süreçte çıkması.

Ayrıca kimse gidip Black Panther aday oldu diye kutlama yapmıyor. Tabii kimse gidip akademiyi ciddiye de almıyor artık.

4 Beğeni

Postun ciddiyeti önemli tabii. Diyeceğim başka bir şey yok

1 Beğeni