2019 NBA Offseason Değerlendirme Raporu Bölüm 1: Chicago Bulls

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/2019-nba-offseason-degerlendirme-raporu-bolum-1-chicago-bulls/

2018-2019 NBA sezonunu yalnızca 22 galibiyetle kapatan Chicago Bulls’un sezonunu özetleyebilecek 3 anahtar kelime var, bunlar: sakatlıklar, kaos ve plansızlık. Sakatlıklar elbette basketbolun çok önemli bir parçası, ancak başarısız sezonun faturası Chicago Bulls GM’i Paxson’un ifade ettiklerinin aksine yalnızca sakatlıklara çıkarılamaz. Plansız sezon yapılanmasıyla Chicago Bulls zaten çatlak bir yapı üzerinde ayakta durmaya çalıştı sezon…

12 Beğeni

Emeğe saygı +rep

2 Beğeni

Güzel bir yazı olmuş. Ben de kendi fikirlerimi belirteyim.
Bulls Doğu Konferansında tehlikeli olabilecek bir takım görüntüsü çiziyor. Ancak bunu sezon boyunca istikrarlı olarak sürdürebilmelerinin yolu bence Markkanen’in sağlığı ve Wendell Carter Jr’ın çember savunucusu rolünü iyiden iyiye benimsemesi.
Lavine, geçen sezon takımın birincil skor opsiyonu olarak fena bir iş çıkarmasa da benim soğuk baktığım bir oyuncu. Bence orta - uzun vadede takımın gelişimini tökezletebilecek bir faktör. İş o noktaya gelmeden takas opsiyonlarını gözden geçirmek Bulls yönetiminin kafasında vardır umarım.
Ayrıca Markkanen’den bahsetmek istiyorum. Kendisinin 5 numarada oynayacağı beşlerin Bulls’un elindeki en ölümcül beşlerden biri olmasını bekliyorum. Eğer maç başına üçlük denemelerini 8-9’a çıkarabilirse karşı takımlara büyük zararlar verebilir.
Thaddeus Young gibi hem soyunma odasında hem de sahada ne yaptığını bilen bir veteran da hem Wendell hem de Lauri için çok faydalı olacak.
Tekrardan, çok güzel bir yazı olmuş. Sonrakileri de büyük bir merakla bekliyorum.

3 Beğeni

Lavine’in daha az rolde daha verimli olacağını düşünüyorum ben. Gelişimi baltalama konusunda kesin bir şey söylemem zor ancak nispeten pozitif bakıyorum şimdilik.

2 Beğeni

Bu foruma bir fantasy league lazım.

1 Beğeni

@GooMoonRyongOneNOnly
Göreve bekleniyorsunuz.

3 Beğeni

Canım değerlendirmeye falan gerek yok, Spursum şampiyon Dejounte MVP

4 Beğeni